De perspectiefverklaring helpt jou aan een hypotheek!
Met de Tempo-Team perspectiefverklaring kan jij als flexwerker ook een huis kopen!
‘Yes, we can!’, zou Barack Obama zeggen. Flexwerkers kunnen wél aan een hypotheek komen. Hoe? Via de perspectiefverklaring. Een gek woord dat ervoor zorgt dat jij binnenkort een housewarming feestje kan geven. Zet die champagnefles maar vast koud!
Wij vinden het superbelangrijk dat ook jij een huis kunt kopen, ook als je werkt als flexwerker. Daarom hebben we de 'perspectiefverklaring' in het leven geroepen.
Start de procedureMore information in English
Op deze pagina:
Wat is een perspectiefverklaring?
Het woord zegt het al. Met de perspectiefverklaring wordt er naast je contract ook gekeken naar je perspectief op de arbeidsmarkt. Op basis van je opleiding, werkervaring, functie en vaardigheden. Okay en nu? Vraag de verklaring aan bij Tempo-Team als je binnen nu en een half jaar van plan bent een huis te gaan kopen. En weet je wat het mooie is, de hypotheekverstrekker behandelt je aanvraag net als iemand met een vast dienstverband.
Hup! Trek een sprintje naar de bank
Heb je jouw perspectiefverklaring binnen? Zet de champagneglazen dan maar vast op tafel! Met de Tempo-Team perspectiefverklaring ga je regelrecht naar je hypotheekadviseur of de bank. Inmiddels kan je daarmee terecht bij nagenoeg alle hypotheekverstrekkers. Een volledig overzicht vind je hier.
Is je hypotheek nu écht binnen? Maar écht, zwart op wit? Maak een Facebook evenement aan voor je housewarming feestje en nodig al je vrienden, familie en oude buren uit. En vergeet je ‘ondertekening-van-contract-selfie’ niet op Instagram te plaatsen.
Een perspectiefverklaring in 3 stappen
- Een online vragenlijst, persoonlijkheidstest en je maakt je profiel compleet
- Een gesprek met jouw contactpersoon bij Tempo-Team
- De eindevaluatie
Let op: de perspectiefverklaring is 6 maanden geldig. Het is daarom belangrijk dat je actief op zoek bent naar een woning als je de aanvraag indient.
Verlenging van de perspectiefverklaring aanvragen?
Gaat het jou niet zo gemakkelijk af om een koopwoning te vinden? Geen probleem! Je kunt altijd opnieuw een aanvraag doen voor een perspectiefverklaring. Het verlengen van je huidige perspectiefverklaring is helaas niet mogelijk.
De voorwaarden voor een perspectiefverklaring
- CHECK 1: als je de aanvraag start ben je minimaal 26 weken werkzaam bij Tempo-Team
- CHECK 2: wacht met het kopen van een huis totdat je de perspectiefverklaring daadwerkelijk in je bezit hebt. Zo voorkom je een flinke boete!
- CHECK 3: de perspectiefverklaring is na uitgifte een half jaar geldig.
Let op: wanneer je minder dan 52 weken, maar meer dan 26 weken voor ons hebt gewerkt, geldt de aanvullende eis dat je in de laatste 14 maanden wel minimaal 12 maanden hebt gewerkt. Je moet dit bij de hypotheekverstrekker zelf aantonen met een UWV verzekeringsbericht.
De gemiddelde doorlooptijd van aanvraag tot eventuele uitgifte van de perspectiefverklaring is 10 werkdagen. Meer dan de helft van de aanvragers van de perspectiefverklaring ontvangt ook echt de verklaring van Tempo-Team. Het perspectief op de arbeidsmarkt kan zelfs bij een volledig dossier, goede referenties en beoordelingen toch tegen vallen. Houd hier rekening mee!